sobota, 13 lipca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

Stary Rynek 6, 61-772 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Początki tworzenia kolekcji: pasja czy zmyślny plan? - dyskusja

Dyskutanci: Andrzej Biernacki, Dorota Żaglewska, Michał Mencfel

Dyskusją towarzyszącą wystawie prac z budowanej przez dziesięciolecia kolekcji Andrzeja Biernackiego chcielibyśmy wraz z zaproszonymi ekspertami podjąć tematykę, jak rozpocząć kolekcjonowanie sztuki. Kluczowe są pytania, jakich środków wymaga budowanie kolekcji, jak wpływa to na wizerunek kolekcjonera oraz jakie mechanizmy rządzą samą sztuką i polskim rynkiem artystycznym. Na te i wiele innych zagadnień spróbują odpowiedzieć, obok właściciela prezentowanej kolekcji, eksperci zajmujący się cyrkulacją dzieł na polskim rynku sztuki.

W dyskusji wezmą udział: pan Andrzej Biernacki - kolekcjoner, którego zbiory dzieł sztuki stanowią punkt wyjścia dla dyskusji, a także malarz, krytyk i publicysta zajmujący się współczesnym rynkiem sztuki; pani Dorota Żaglewska - doktorantka w Instytucie Kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zajmująca się XIX-, XX- i XXI-wiecznym rynkiem dzieł sztuki, a także współczesnymi formami tworzenia kolekcji; oraz pan dr Michał Mencfel - adiunkt w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, którego przedmiot zainteresowań badawczych stanowią dzieje i teoria kolekcjonerstwa i tworzenia zbiorów artystycznych.

Po dyskusji serdecznie zapraszamy na degustację w stoisku win włoskich pochodzących z winnic należących do Zakonu Maltańskiego, a następnie na koncert zespołu La Vita Quartet, znanego z wyśmienitych wykonań utworów z gatunku Tango Nuovo.

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Fundacją "Altum".

 

Wstęp wolny.

Więcej na temat wystawy, której towarzyszy dyskusja: link