środa, 24 lipca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

Stary Rynek 6, 61-772 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

O polskim wideoklipie animowanym - spotkanie z Yachem Paszkiewiczem

Zapraszamy na spotkanie z Yachem Paszkiewiczem, uznanym twórcą krótkich form filmowych i ponad czterystu teledysków.

Yach Paszkiewicz to reżyser, mgr sztuki i wychowania plastycznego, członek Akademii Fonograficznej ZPAV, edukator znany szerokiej publiczności przede wszystkim jako autor wideoklipów. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak Kazik Staszewski, Maciej Maleńczuk, Wojciech Waglewski, Majka Jeżowska; oraz zespołami muzycznymi: De Mono, Hej, Kult, Golden Life, Apteka, Budka Suflera, Big Day, Bielizna, Big Cyc, Formacja Nieżywych Schabuff, Czarno-Czarni i innymi.

 Od lat prowadzi, praktycznie w całym kraju, autorskie warsztaty tworzenia wideoklipu przekazując swoje bogate doświadczenie młodym ludziom. W ostatnim czasie uczy m.in. animacji w muzycznych wizualizacjach. Z jednej strony sięga do historycznych,  dziewiętnasto i dwudziestowiecznych, technik kreowania animacji takich jak „phenakistoscope” (czyli „magiczne tarcze optyczne”) czy „non camera” (czyli „rysowanie na taśmie filmowej bez użycia kamery”).  Z drugiej zaś, razem z uczestnikami swoich warsztatów często odkrywa jednocześnie nowe techniki obrazowania, które wykorzystuje z dziećmi i młodzieżą na miejscu, aż do powstania dzieła audiowizualnego.

Na spotkaniu w Galerii Miejskiej Arsenał opowie o historii polskiego wideoklipu animowanego w optyce współorganizowanego przez siebie od 1989 roku Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film.

Wstęp Wolny