środa, 24 kwietnia otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

ul. Szyperska 2/6-8, 61-754 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Nowy Stary Rynek - trzecie spotkanie z cyklu

Pasaże Starego Miasta

Stary Rynek nie jest samotną wyspą. Tworzy spójny system z wszystkimi ulicami, które do niego prowadzą. Różnią się one nie tylko gabarytami, ale i funkcją, które pełni każda z nich. Przygotowując się do remontu Rynku czas przyjrzeć się bliżej całemu obszarowi historycznego Starego Miasta.

Sprawdźmy jak uzupełniają się funkcje jego poszczególnych obszarów. Zastanówmy się, jak lepiej wykorzystać potencjał placów Kolegiackiego, Wielkopolskiego i Bernardyńskiego. Które ulice są zbytnio obciążone śródmiejskimi atrakcjami, a na których dzieje się niewiele? Czy powinniśmy podkreślić odrębne funkcje i charakter każdej ulicy? Jak bardzo możemy ograniczyć ruch kołowy na traktach leżących bezpośrednio przy Starym Rynku? W jaki sposób można lepiej zadbać o przestrzeń służącą żyjącym tu mieszkańcom? Czy jest miejsce na zieleń i place zabaw? Czy Stary Rynek i sąsiednie ulice mają mieć podobną nawierzchnię i małą architekturę? A może główny plac miasta ma się wyróżniać także pod tym względem?

Na te oraz inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas trzeciego spotkania pod hasłem „Nowy Stary Rynek”. Podczas dwóch pierwszych debat poruszyliśmy przede wszystkim kwestie funkcjonalne i estetyczne związane ze Starym Rynkiem. Teraz chcemy spełnić prośby tych osób, które apelowały o szersze i spójne spojrzenie na cały obszar staromiejski.

Na otwarte spotkanie i dyskusję z udziałem ekspertów i urzędników odpowiedzialnych za miejską przestrzeń zapraszamy do Galerii Miejskiej Arsenał w czwartek 28 kwietnia o godzinie 17.30.

autor: Jakub Głaz