wtorek, 16 lipca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

Stary Rynek 6, 61-772 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

NOWE ZNACZENIA - oprowadzanie i warsztat dla młodzieży towarzyszący wystawie "Jutro nie przyjdzie nigdy"

W trakcie spotkania uczestnicy obejrzą wystawę Mirosława Bałki i Katarzyny Krakowiak "Jutro nie przyjdzie nigdy". Aktywne oprowadzanie stworzy okazję do indywidualnej interpretacji prac jak i dyskusji w grupie. W części warsztatowej młodzież dowie się jak zrealizować swoje autorskie projekty, które zainspirują najbliższe otoczenie wystawy do zmian na lepsze i nadadzą jej nowe, tymczasowe, znaczenia. Intencją warsztatów jest poszukiwanie nowych  sposobów wykorzystania procesu twórczego wśród młodzieży.

O wystawie: „Projekt Katarzyny Krakowiak i Mirosława Bałki jest pytaniem o znaczenie słów i znaków, którymi się komunikujemy, ale nie porozumiewamy. Tytuł wystawy sugeruje niemożliwość dalszej narracji, niemożliwość spełnienia się przyszłości w momencie przekreślenia teraźniejszości. Zawiera się w nim także paradoks niemożności określenia czasu: „jutro” nigdy nie nadchodzi, ponieważ z naszego punktu widzenia każdą chwilę musimy określać jako teraźniejszą. W świecie bez przyszłości, w rzeczywistości skazanej na wieczną teraźniejszość, stajemy wobec niemożliwości zarówno transgresji, jak i transcendencji. Paradoksy związane z wyobrażeniem przyszłości najlepiej ujął Richard Barbrook, autor książki Przyszłości wyobrażone, nadając jej rozdziałom znaczące tytuły: „Przyszłość jest taka jak kiedyś” oraz „Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie

Od prowadzącego: „Rzeczywistość jest tylko okazją i pretekstem. Sztuka współczesna pragnie odsłonić przed widzem rzeczywisty obraz świata, ujawnić mu jego prawdziwe oblicze. Wspólnie z uczestnikami zadamy pytanie czym jest współczesność i w jakim czasach żyjemy oraz jakie będzie nasze jutro.”

Kamil Wnuk – Artysta multimedialny, performer, pedagog. Z powodzeniem prowadzi warsztaty artystyczne dla różnych grup wiekowych. Absolwent Politechniki Radomskiej i Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny); W latach 2009-2011 asystent IV Pracowni Fotografii na Wydziale Komunikacji Multimedialnej poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego. Obecnie doktorant Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracuje m.in. w  gimnazjum  Gimnazjum nr 12 im. Jacka Kuronia w Poznaniu, gdzie stworzył unikatową klasę artystyczną ukierunkowaną na tzw. Nowe Media oraz prowadzi zajęcia na kierunku: Media Interaktywne i Widowiska na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM. Stypendysta m.in. VDA Kauno Dailės Fakultetas na Litwie oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapraszamy uczestników w wieku 13 – 17 lat

Zapisy: sekretariat@arsenal.art.pl

tel. 61 852 9501 

Zapewniamy materiały plastyczne.

Wstęp wolny!