czwartek, 13 czerwca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

ul. Szyperska 2/6-8, 61-754 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

nowe wymiary arsenału

Z cyklu: Nowe wymiary Starego Miasta

kurator: Franciszek Sterczewski

„Nowe wymiary Arsenału”
dla młodzieży, dorosłych i seniorów
26.02.2014, godz. 18.00 (środa)

Jeśli chcemy z kimś rozmawiać, to najpierw wypada się przedstawić. Dlatego uznaliśmy, że zanim zaczniemy mówić o architekturze Starego Miasta, powinniśmy dobrze się przyjrzeć budynkowi Arsenału, w którym mieści się m.in. nasza siedziba. Zapraszamy na spotkanie z Arsenałem z bliska. Spotkanie rozpoczniemy spacerem. Sprawdzimy, co tak naprawdę mieści w sobie Galeria Miejska Arsenał. Dowiemy się, jak wygląda praca w galerii, odwiedzimy Klubokawiarnie Meskalina, Księgarnię Arsenał. Po spacerze krótki wykład o historii obiektu zreferuje dr Piotr Marciniak. Usłyszymy, co znajdowało się tutaj przed laty, jak różni architekci w przeszłości wyobrażali sobie to miejsce, oraz przyjrzymy się nagrodzonym projektom z ostatniego konkursu na przebudowę budynku.
Następnie odbędzie się dyskusja poświęcona Galerii Miejskiej Arsenał, historii budynku, jego architekturze, społeczno-kulturowym kontekstom, w których funkcjonuje.

dr hab. inż. arch. Piotr Marciniak - architekt, urbanista, historyk architektury, profesor Politechniki Poznańskiej. Prowadzi prywatne biuro architektoniczne; współautor takich obiektów jak zespół administracyjny Enea, zespół budynków biurowych Malta Office Park i wielu budynków wielorodzinnych. Autor licznych publikacji poświęconych architekturze współczesnej, w tym książki "Doświadczenia modernizmu. Architektura i urbanistyka Poznania w czasach PRL".

wstęp wolny
spotkanie przeznaczone dla dorosłych, młodzieży, seniorów