czwartek, 13 czerwca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

ul. Szyperska 2/6-8, 61-754 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Nocne opowieści
rodzinne warsztaty online
13.02.2021, 11:00

Nocne opowieści to warsztaty rodzinne, podczas których dowiecie się, jak stworzyć baśniowy teatrzyk cieni z pudełka po butach. Zanurzymy się na moment w świat fantazji – krainę niecodziennych kształtów i niesamowitych stworów. Nauczycie się, jak w prosty sposób narysować postać z profilu i poznacie kilka trików związanych z cięciem papieru. Będziecie wspólnie z prowadzącymi rysować, ciąć, dziurkować i kleić.  Na koniec stworzymy pozwalającą się animować postać inspirowaną indonezyjskim teatrem cieni Wayang.

Jeśli uwielbiasz tajemnice i baśniowe opowieści, to warsztat właśnie dla Ciebie!

Zajęcia poprowadzą Agata i Szymon Marchlewicz, którzy współpracują ze sobą od kilku lat, realizując projekty artystyczne dla różnych instytucji Poznania. W Galerii Miejskiej Arsenał prowadzili m.in. półkolonie Twarze Kamuflaże w 2019 roku. Prywatnie rodzice Miłki i Kacpra.

Opiekunowie uczestniczą w warsztatach wspólnie z dziećmi. Warsztaty on-line stanowić będą  inspirację do działań w domu. Prosimy przygotować wcześniej: nożyczki, czarny karton (lub innego koloru), taśmę klejącą dwustronną, patyczki, ołówki, kredki i  inne przyboru do rysowania, kartki papieru.


prowadzenie: Agata i Szymon Marchlewicz

odbiorcy: dzieci w wieku 5-8 lat wraz z opiekunami

wydarzenie on-line

czas trwania: 20 minut

dokumentacja video