Punktem wyjścia do spotkania są dzienniki wideo Joanny Przybyły „Dekalog”, które zdaniem autorki „inspirują do innego postrzegania Ziemi – bez granic”. Na pracę tę składa się 10 krótkich filmów, pokazujących przyrodę jako porządek wartości. To wizualne notatki z podróży, łączące różne sposoby ekspresji w czasie i przestrzeni pomiędzy dwoma różnymi miastami we wspólnej Europie.
Warsztaty adresowane są do młodzieży powyżej 15 roku życia. Uczestnicy będą się uczyć pracy z dźwiękiem, który może być wykorzystany do artystycznego udźwiękowienia wideo, ale nie tylko. Poprzez ruchomy obraz, jak i dźwięk można wyrazić swoją osobistą interpretację świata, jak go czujemy oraz jaki mógłby być. Nagramy dźwięki z najbliższego otoczenia: Starego Rynku, przestrzeni galerii oraz przedmiotów, które wydają ciekawe odgłosy (zachęcamy przynieść też własne!).
Skupimy się na tym, jakie skojarzenia w nas budzą dźwięki „wycięte” ze swojego kontekstu, jakie mogą dodawać znaczenia do obrazu wideo poprzez ilustracyjność, uzupełnienie czy kontrast – ironiczną ripostę do rzeczywistości. Prowadzący podzieli się doświadczeniem i sprzętem, by wspólnie nagrać, przetworzyć ścieżki audio i podłożyć je pod krótkie proste wideo. Do dyspozycji będą cyfrowe rekordery audio, rozmaite mikrofony oraz sampler.
UWAGA: Zachęcamy do przyniesienia swoich laptopów (zainstalujemy na nich oprogramowanie do miksu) oraz krótki plik wideo (1–2 minuty) – rejestrację z dnia codziennego. Nie jest to jednak konieczne – będzie można się oprzeć na tym, co będzie dostępne na miejscu.
prowadzenie: Hubert Wińczyk
zapisy: joanna.tekla@arsenal.art.pl
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. | Kolekcja Galerii Miejskiej Arsenał – dalszy rozwój