środa, 24 lipca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

Stary Rynek 6, 61-772 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

"Miejska fotografia mobilna" - warsztaty

Termin: 17 listopada (wtorek) i 18 listopada (środa) 2015

Miejsce: Hyde Park Szamarzewo, Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Instytut Kulturoznawstwa UAM i WBPiCAK w Poznaniu zapraszają na warsztaty fotografii mobilnej. Poprowadzi je Cezary Dziadurski, członek Grupy „Mobilni”.

Prowadzący warsztaty pisze o sobie: „Najbardziej lubię zdjęcia miejskie; sam uważam się głównie za fotografa streetowego i architektonicznego. W fotografii mobilnej doceniam głównie łatwość ukrycia się, niewzbudzanie podejrzeń wśród osób, które zazwyczaj stroniłyby od pojawienia się na zdjęciu. Swoboda fotografowania smartfonem jest czymś, czego nie dałby mi nawet najlepszy aparat fotograficzny”.

W pierwszym dniu warsztatów uczestnicy poznają sposoby tworzenia fotografii komórkowej i podstawowe narzędzia fotografa mobilnego, a następnie – w części warsztatowej – zrealizują własne prace na zadany temat.

W drugim dniu odbędzie się podsumowanie warsztatów oraz dyskusja o fotografii mobilnej z udziałem Cezarego Dziadurskiego, a także kulturoznawczyni i badaczki sieci Magdaleny Kamińskiej, historyka sztuki Macieja Szymanowicza, socjologa Łukasza Rogowskiego oraz animatora kultury Władysława Nielipińskiego. Tematem spotkania będzie współczesna refleksja m.in. nad związkami technologii i twórczości. Czy fotografia mobilna zmienia wizję fotografii jako sztuki? Jakie jest jej społeczne miejsce? Czy i jak zmienia systemy medialnej komunikacji i kształt współczesnej kultury? Spotkanie poprowadzi dr hab. Marianna Michałowska.

 

Warsztaty i spotkanie towarzyszą 9. edycji Biennale Fotografii w Poznaniu oraz są realizowane w ramach programu badawczego Narodowego Centrum Nauki „Mobilność: media, praktyki miejskie i kultura studencka”.