poniedziałek, 22 lipca dzisiaj nieczynne
Galeria Miejska Arsenał

Stary Rynek 6, 61-772 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Metamorfozy – warsztaty z cyklu „Rodzinne Spotkania ze Sztuką”
15.10.2022, 11.00 – 13.00

Naszym punktem odniesienia podczas warsztatów będzie portret (łac. protrahere – "wydobyć na światło dzienne, wyjawiać, pokazać"). Przyjrzymy się kilku przykładom portretów wykonanych przez artystów w różnorodnych stylach i różnymi technikami. Omówimy sposób wykonania tych prac i porozmawiamy o różnych aspektach twórczości i emocjonalnym zaangażowaniu w proces tworzenia. Zastanowimy się nad głębszym znaczeniem portretu, bo to więcej niż tylko wizerunek. Zastanowimy się, co możemy przekazać poza wyglądem? Poza wizerunkiem?

Następnie samodzielnie wykonamy portrety na blejtramach, używając nieoczywistych materiałów takich jak na przykład folie samoprzylepne. Uczestnicy będą mogli tworzyć dzieła osobno albo w formie dialogu, pracując w parach lub grupach. Postaramy się jednak odejść od stereotypowego postrzegania portretu, skupiając się na wątku emocjonalnym i symbolicznym. Wykonane prace – portrety rodzinne lub autoportrety – będzie można zabrać ze sobą do domu.


warsztaty dla dzieci w wieku 5–10 lat wraz z opiekunami (Opiekunowie towarzysza dzieciom w procesie tworzenia przez cały czas trwania warsztatów.)

wstęp wolny

prowadzenie: Stefaniya Abbasova

zapisy: joanna.tekla@arsenal.art.pl


Stefaniya Abbasova – ur. w 1996 r. w Taszkencie, Uzbekistan. Artystka i edukatorka pracująca w Poznaniu. Absolwentka UAP, obecnie – doktorantka UAM w Poznaniu. Inspiruje się naturą, kulturami, podróżami, poezją, nauką, muzyką, literaturą, filozofią oraz językami obcymi. Specjalizuje się w edukacji artystycznej i malarstwie. Nie ustaje w twórczych poszukiwaniach siebie jako artystki, pedagoga i człowieka.