środa, 24 lipca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

Stary Rynek 6, 61-772 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Maskujemy! – warsztaty dla grup szkolnych – klasy IV–VI
18.10.2022, 9.00 – 10.30, 11.00 – 12.30

Warsztaty będą miały na celu głębsze spojrzenie na emocje i uczucia. Wykorzystamy do tego techniki plastyczne. Spróbujemy odpowiedzieć na pytania: Czym jest emocja? Jak wyrażamy emocje? Jakie są metody wyrażania emocji w sztuce?

Maska będzie tu postrzegana jako metafora emocji, nawarstwienia, ukrywania. Omówimy znaczenia maski na przestrzeni dziejów oraz znaczenie materiału, koloru, linii w wyrażaniu emocji w sztuce.

Pracując w parach, dzieci spróbują zastanowić się, jak poprzez różnorodne materiały i techniki wizualne można „przetłumaczyć” emocje na język sztuki. Maski, które dzieci wykonają, mogą być dowolnego kształtu oraz rozmiaru. Na końcu działania każda para zaprezentuje swoją pracę, a inni uczestnicy spróbują odgadnąć, jakie emocje przedstawia dana maska.

ZADANIE PLASTYCZNE: Praca w parach. Każda osoba wylosuje jedną emocję/uczucie (np. strach, radość, miłość). Zadaniem będzie stworzyć maskę, która będzie łączyć te dwie emocje. Pracując w parach, osoby spróbują zastanowić się, jak poprzez różnorodne materiały i techniki wizualne można „przetłumaczyć” emocje na język sztuki. Maski, które dzieci wykonają, mogą być dowolnego kształtu oraz rozmiaru. Na końcu działania każda para zaprezentuje swoją pracę, a inni uczestnicy spróbują odgadnąć, jakie emocje przedstawia dana maska.

PRZEBIEG WARSZTATÓW:

Warsztaty będą się odbywać w przestrzeni wystawy artystki Karoliny Balcer Happy Family, poradnia domowa, którą też będzie można przy tej okazji zobaczyć.


prowadzenie: Stefaniya Abbasova

zapisy: joanna.tekla@arsenal.art.pl; tel. 692 202 068


Stefaniya Abbasova – ur. w 1996 r. w Taszkencie, Uzbekistan. Artystka i edukatorka pracująca w Poznaniu. Absolwentka UAP, obecnie - doktorantka UAM w Poznaniu. Inspiruje się naturą, kulturami, podróżami, poezją, nauką, muzyką, literaturą, filozofią oraz językami obcymi. Specjalizuje się w edukacji artystycznej i malarstwie. Nie ustaje w twórczych poszukiwaniach siebie jako artystki, pedagoga i człowieka.