środa, 24 lipca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

Stary Rynek 6, 61-772 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Manifestacja. Warsztaty komiksowe

Manifestacja. Warsztaty komiksowe
kiedy: 12 kwietnia, godz. 12:00
miejsce: Galeria Miejska Arsenał
Prowadzenie: Michał Słomka.
Warsztaty dla dzieci w wieku 10-13 lat

Pierwsza część zajęć będzie polegają na omówieniu kilkustronicowego komiksu Historia komiksu w Czechach którego autorem jest Jiri Turnovec. Komiks czeskiego twórcy jest złożony z samych symbolicznych dla historii Czechosłowacji kadrów. To bardzo ciekawy przykład posługiwania się ikonografią wydarzeń społecznych, politycznych i kulturalnych.

Część praktyczna będzie polegać na wykonaniu komiksów, których tematyka wiąże się z manifestacjami i rewolucjonistami. Uczestnicy otrzymają do wyboru dwa scenariusze rozpisane na kadry. Ramowa sytuacja, zaproponowane ujęcia i zwroty akcji będą podstawą do stworzenia własnego komiksu.
Michał Słomka – historyk kultury, inicjator i organizator spotkań, koncertów, publikacji prezentujących kulturę krajów Europy Środkowej, koordynator projektu CENTRALA Central Europe Comics Art, promującego komiks Europy Środkowej.

Program edukacyjny towarzyszący wystawie Serkana Ozkaya zorganizowany przy współpracy Galerii Miejskiej Arsenał z Fundacją Barak Kultury w ramach Festiwalu „Inwazja Barbarzyńców”.