piątek, 14 czerwca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

ul. Szyperska 2/6-8, 61-754 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Letnia szkółka animacji z Yachem Paszkiewiczem
10.05.2017

Dzieci i młodzież w wieku 10-14 lat
Prowadzenie: Yach Paszkiewicz, Współpraca: Aleksandra Wójcik

Wstęp Wolny

Wymagane są wcześniejsze zapisy: sekretariat@arsenal.art.pl; 61 852 9501
Galeria zapewnia potrzebne materiały plastyczne

W ramach akcji WAKACJE W ARSENALE zapraszamy dzieci i młodzież na pięciodniowy cykl warsztatów z Yachem Paszkiewiczem pt. LETNIA SZKÓŁKA ANIMACJI.

W trakcie zajęć uczestnicy zapoznają się z głównymi zagadnieniami z historii filmu animowanego XIX i XX wieku, a także stworzą własne filmy. Każde zajęcia składać się będą
z krótkiej części teoretycznej i praktycznych działań plastycznych. Przy pomocy prostych środków plastycznych: pisaków, farb, taśmy papierowej i kartonu, uczestnicy stworzą m.in. własne magiczne koła i „non camerowe” animacje. Ruchome obrazy wprowadzone do komputera zostaną zachowane i zaprezentowane w formie projekcji na zakończenie warsztatów.

Yach Paszkiewicz to uznany twórca krótkich form filmowych i ponad czterystu teledysków. Współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak Kazik Staszewski, Maciej Maleńczuk, Wojciech Waglewski, Majka Jeżowska; oraz zespołami muzycznymi: De Mono, Hej, Kult, Golden Life, Apteka, Budka Suflera, Big Day, Bielizna, Big Cyc, Formacja Nieżywych Schabuff, Czarno-Czarni i innymi.

Od lat prowadzi, praktycznie w całym kraju, autorskie warsztaty tworzenia wideoklipu przekazując swoje bogate doświadczenie młodym ludziom. W ostatnim czasie uczy m.in. animacji w muzycznych wizualizacjach. Z jednej strony sięga do historycznych,  dziewiętnasto
i dwudziestowiecznych, technik kreowania animacji takich jak „phenakistoscope” (czyli „magiczne tarcze optyczne”) czy „non camera” (czyli „rysowanie na taśmie filmowej bez użycia kamery”).
Z drugiej zaś, razem z uczestnikami swoich warsztatów często odkrywa jednocześnie nowe techniki obrazowania, które wykorzystuje z dziećmi i młodzieżą na miejscu, aż do powstania dzieła audiowizualnego.

Jan "Yach" Paszkiewicz – polski reżyser, mgr sztuki i wychowania plastycznego, znany szerokiej publiczności przede wszystkim jako autor wideoklipów. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Współtwórca Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film, odbywającego się nieprzerwanie od 1989 roku. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Autor ponad czterystu teledysków, edukator.