środa, 24 lipca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

Stary Rynek 6, 61-772 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Festiwal 3LOOP.ORG

Pasaż Kultury 2012
Stary Rynek, Poznań
wstęp wolny

Koncerty organizowane przez Galerię Miejską Arsenał we współpracy z Klubokawiarnią Meskalina. Program: Klubokawiarnia Meskalina
21 – 22 lipca
FESTIWAL 3LOOP.ORG

Poznański netlabel 3LOOP Records, produkujący i publikujący autorską muzykę na licencji Creative Commons, zaprezentuje swoich artystów. 3LOOP Records założony został w 2009 r. przez QLHEAD'a. Promuje różne gatunki muzyki. W chwili obecnej są to: ambient, downtempo, electronic, world, drum & bass, jungle, techno, minimal, house, electro, experimental oraz trance w odmianach progressive, goa i psychedelic. Do czerwca 2012 r. w net labelu wydane zostały 24 albumy, w których udział wzięło ponad 40 artystów z całego świata. Formą występów będzie live act z użyciem komputerów, samplerów i syntezatorów, wraz z „żywymi” instrumentami oraz wizualizacjami.

Wszystkie koncerty będzie można słuchać na żywo za pośrednictwem Radia Toksyna.fm

Więcej informacji na stronie: http://festival.3loop.org

Program:

21 lipca
18:00 – 18:40 SCHOCKANA
18:40 – 19:20 DYZMATRONIK
19:20 – 20:00 HECTOR ZARATE
20:00 – 21:00 ETHIDIUM IMPLY
21:00 – 22:00 QLHEAD + WOJTEK LUCHOWSKI
20:00 AGATHEXE

22 lipca

18:20 – 19:00 DEBIUTY 3LOOP
19:00 – 20:00 ŻWIREK
20:00 – 21:00 SMK
21:00 – 22:00 MOORYC & VJ JAGO

SHOCKANA – przygodę z tworzeniem muzyki rozpoczął w 1993 r. Wtedy to zaczął składać na trackerze rave oraz jungle i hardcore. Od 1996 r. próbuje swoich sił w innych gatunkach muzyki elektronicznej. Zaczął tworzyć własne sample w programie Sound Forge. Autorskie produkcje, od muzyki eksperymentalnej poprzez minimal do dnb, prezentował w poznańskich klubach.

DYZMATRONIK – efekt współpracy hiphopowca i producenta muzyki teatralnej./ Maciora i Sosen pracują razem od dwóch lat. Lada moment ukaże się ich pierwsze wspólne wydawnictwo. Takiego połączenia gatunków, jakiego się dopuścili, nie powstydziłby się nawet Miczurin. To miejski folklor i wiejskie electro w jednym – mówiąc brzydko: pastisz. Od niedawna dostępni również na 3loop.

HECTOR ZARATE – pochodzi z Meksyku, jego muzyka jest mieszanką melancholii, nostalgii i mrocznych eksperymentów. Trzaski i loopy, próbki gitarowe i 8-bitowe syntezatory są składnikami jego muzycznych produkcji. Być może dzięki informatycznemu wykształceniu, jego kompozycje łączą naturalne melodie z matematycznie skoordynowanymi uderzeniami i szumami.

ETHIDIUM IMPLY – pochodzi z Wielkiej Brytanii, jego muzyka jest zwieńczeniem wieloletniej kolaboracji w świecie dźwięku, ze samym sobą, a przede wszystkim ze światem zewnętrznym. Jednoosobowy projekt nastawiony na awangardową kreację muzyczną, którą z trudem można by przyporządkować do określonych gatunków muzycznych.

QLHEAD – niezależny polski muzyk, producent, wydawca i juror. Założyciel netlabelu 3LOOP Records i twórca 3LOOP.org. W muzyce od lat, porusza się w różnych gatunkach muzyki elektronicznej. Gra to, na co ma ochotę. Podczas jego nieprzewidywalnych live-actów instrumentarium jest często złożone z laptopów, samplerów i syntezatorów, i uzupełniane przez „żywe instrumenty“. Twórca projektów muzycznych Funk Bazz i Refuse Dump. QLHEAD wystąpi z WOJTKIEM LUCHOWSKIM, historykiem sztuki, muzykiem i aktorem współpracującym z Teatrem Usta Usta Republika oraz Teatrem Strefa Ciszy. Razem połączą elektroniczne produkcje z instrumentami etnicznymi i perkusyjnymi.

ŻWIREK – od kilku lat w Poznaniu konstruuje sposobem elektronicznym nasyconą jazzowo-etnicznymi samplami muzykę z okolic hip/trip-hopu i breakbeatu. Trąbki i fujarki śmigają na wyrazistych bitach, a banjo i arabska lutnia rozmawiają z syntetycznym basem.

SMK – pod tym pseudonimem ukrywa się producent z Poznania, Szymon Kobyliński. Jego produkcje to wypadkowe takich gatunków, jak: deep, deeptech minimal, techno, experimental electronic. Debiutancki album wydał w 3LOOP Record.

MOORYC – czyli Maurycy Zimmermann, to poznański producent muzyki elektronicznej. W styczniu 2012 r. nakładem niemieckiej wytwórni Freude am Tanzen ukazała się jego epka pt. „All those moments“. Współpracował z ludźmi z różnych muzycznych przestrzeni: m.in. z zespołem an_Arche, z Douglas'em Greed'em czy An On Bast.