wtorek, 18 czerwca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

ul. Szyperska 2/6-8, 61-754 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Jak wyrażają się artyści?
warsztaty rodzinne z "Rysowanką po kolekcji"
19.11.2022, g. 11.00-13.00

Są różne sposoby wyrażania siebie. Artyści mają wiele pomysłów na to jak sztuka może poruszać odbiorcę. Opowiadają historie za pomocą linii, form przestrzennych, video, performance’u, a nawet pleśni! Zainspirowani pracami artystów z kolekcji Galerii Miejskiej Arsenał poszukamy sposobu na wyrażanie siebie i opowiedzenie swoich historii. Stworzymy dzieła sztuki, bazując na nieco zapomnianej, a bardzo naszym zdaniem interesującej, technice asamblażu. Zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat wraz z opiekunami na warsztaty plastyczne inspirowane nową publikacją Galerii Miejskiej Arsenał i Wydawnictwa Miejskiego Posnania Rysowanka po kolekcji.


Warsztaty poprowadzą Karolina Witowska – artystka, graficzka i arte-terapeutka (autorka ilustracji do Rysowanki) oraz Joanna Tekla Woźniak - edukatorka i kuratorka, arte-terapeutka (autorka tekstów do Rysowanki i koordynatorka projektu).


*Uwaga!

Na warsztatach będziemy używać kleju na gorąco (tylko pod nadzorem rodziców) oraz markerów akrylowych (prosimy o ubrania które można pobrudzić).


Prace posiadane przez Galerię Miejską Arsenał stanowią punkt wyjścia dla działań i wydarzeń edukacyjnych. Do Kolekcji Galerii Miejskiej Arsenał część dzieł zakupiono dzięki dotacji MKiDN – Program Narodowa Kolekcja Sztuki Współczesnej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2020