czwartek, 13 czerwca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

ul. Szyperska 2/6-8, 61-754 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Jak używać sztukę albo wymyślanie instytucji publicznych od nowa
debata
11.12.2019, 18.00

Zapraszamy na dyskusję podsumowującą cykl „Używać sztukę” z udziałem: Agnieszki Wojciechowskiej-Sej, Sebastiana Cichockiego, Zofii nierodzińskiej, Bartka Lisa oraz uczestniczek i uczestników procesu. Spotkanie poprowadzą Marta Kosińska wraz z zespołem kuratorskim.

Przez ostatnie tygodnie w Galerii Miejskiej Arsenał wspólnie z uczestniczkami i uczestnikami cyklu „Używać sztukę” poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytania dotyczące swobodnego interpretowania sztuki współczesnej. Prezentowane w ramach wystawy „Kreatywne Stany Chorobowe: AIDS, HIV, RAK” prace i przedmioty filtrowaliśmy przez własne doświadczenia, skupiając się na emocjach, które w nas wywoływały. Próbowaliśmy dzięki nim zbudować międzypokoleniowy dialog i poszukać tego co nas intryguje. Opowiadaliśmy o pracach intuicyjnie i sensorycznie - odsuwając na bok profesjonalny, wyłącznie werbalny język opisu.

Z zaproszonymi gośćmi oracz uczestniczkami i uczestnikami procesu porozmawiamy o tym jak publiczne instytucje sztuki powinny programować swoje działania, by otwierać się na nowe, niesprofesjonalizowane grupy. Jak sztuka współczesna może stać się narzędziem integracji i generować ważne społecznie dyskusje poza własnym polem. Wreszcie, skupimy się na roli edukacji kulturowej oraz przyjrzymy się rzeczywistości pracowniczej osób, które się nią zajmują: edukatorek, kuratorów projektów społecznych, mediatorek sztuki i animatorów kultury.


kuratorzy cyklu: Kinga Mistrzak i Jakub Walczyk