czwartek, 13 czerwca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

ul. Szyperska 2/6-8, 61-754 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Grupa Concrit, happening „Wietrzenie”

Wydarzenie towarzyszące wystawie Serkana Özkaya "Nagłe podmuchy wszystkich krajów"

Grupa Concrit „Wietrzenie” - happening
kiedy: 7 kwietnia (poniedziałek), godz. 17.30
miejsce: wejście do Galerii Miejskiej Arsenał
prowadzenie: Grupa Concrit

Czym w dobie kultury instant jest dla nas rewolucja? O co potrzebujemy walczyć? Jaki impuls musimy otrzymać, by wyjść na ulicę w formie protestu? Na ile pobudzają nas do tego głoszone idee, na ile współuczestnictwo innych? Czy rewolucyjny zryw ma moc przekształcania rzeczywistości? Jaka różnica jest między masową produkcją a masą poderwaną przez ideę? Na ile w tłumie ma przestrzeń na indywidualne zdanie?

Wietrzenie to interaktywny happening podejmujący temat współczesnych rewolucyjnych zrywów, ich siły oddziaływania i przepływu. To komentarz do rewolucji XXI wieku i naszego stosunku do współczesnych przemian kierowanych przez społeczną potrzebę transformacji. Rewolucyjny wiatr, wywoływany przez zmiany ciśnień oponujących racji, przechodzi z różną siłą w zależności od warunków, w których powstaje.

CONCRIT to grupa performersko-teatralna powstała w 2011 roku. W swoich działaniach skupia się na konstruktywnym komentowaniu obecnej sytuacji społeczno-politycznej. Wielokrotnie występowała w miejskiej przestrzeni Poznania. W ciągu prawie trzech lat działalności zrealizowała wiele akcji ulicznych, performansów i happeningów, m.in.: Duszność, Otwarte, Ślepa Uliczka, Culture Production, (Loga)rytm powiązania, KrzykNieNIE oraz spektakle: Obietnica i Y. Grupa Concrit prowadzi również warsztaty teatralne dla różnych grup wiekowych.

Program edukacyjny towarzyszący wystawie Serkana Ozkaya zorganizowany przy współpracy Galerii Miejskiej Arsenał z Fundacją Barak Kultury w ramach Festiwalu „Inwazja Barbarzyńców”.