sobota, 9 grudnia otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

ul. Szyperska 2/6-8, 61-754 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Koncerty Arsenału i Meskaliny

Pasaż Kultury 2012
Stary Rynek, Poznań
wstęp wolny

Koncerty organizowane przez Galerię Miejską Arsenał we współpracy z Klubokawiarnią Meskalina. Program: Klubokawiarnia Meskalina

26 – 29 lipca, godz. 20.00

26 lipca – ALASDAIR BOUCH, support: PETER J. BIRSCH
27 lipca – GARDA
28 lipca – KEV FOX
29 lipca – PLEASE THE TREES

PETER J. BIRSCH – czyli Piotr Jan Brzeziński. Pochodzi z małego miasteczka – Wołów, na Dolnym Śląsku, gdzie mieszka i komponuje. Jego muzyka obraca się wokół amerykańskiego folku, alt-country, itp. stylów. Na twórczość Piotra wielki wpływ mają tacy artyści, jak Damien Jurado, Bon Iver i Bonnie „Prince” Billy. W kwietniu 2010 r. wyszły na światło dzienne pierwsze jego nagrania.

GARDA – niemiecki zespół wystąpi z materiałem z najnowszej płyty „A Heart Of A Pro” – rozwijając folkowe brzmienie. Delikatna gitara przechodzi u nich niespodziewanie w niemal elektroniczne uderzenia perkusji, klawisze, lekko pływające gitary, instrumenty dęte i dźwięk wiolonczeli. Często pojawia się w gitara hawajska oraz jej elektroniczny odpowiednik.

PLEASE THE TREES – wszyscy muzycy Please The Trees urodzili się w Czechach, jednak inspiracje artystów sięgają daleko poza rodzinny kraj. Grają pop-rock, wprowadzają alternatywę do country i folku. Inspiracje członków zespołu są bardzo różnorodne: od twórczości Mogwai aż po muzykę Neila Younga.