prowadzenie: Magdalena Garczarczyk, dr Anna Gałecka-Drozda
Zapraszamy grupy dzieci wczesnoszkolnych na praktyczne warsztaty plastyczno-konstruktorskie stanowiące wstęp do architektury, myślenia o budynkach, przestrzeni miasta i najbliższym otoczeniu człowieka. Warsztaty trwają do 1,5 h: I grupa w godz. 9:00-10:30, II grupa 10:30-12:00. Jedna grupa może wziąć udział w więcej niż jednym warsztacie.
Wspólnie zastanowimy się m.in., jak wyglądały domy dawniej, a jak będą wyglądać domy
w przyszłości? I tak właściwie – co to jest dom? Czy domy budują jedynie ludzie? Zapraszamy dzieci na warsztaty, w trakcie których poznamy historię domów, odkryjemy nietuzinkowe budynki, siedziby, kryjówki. Porozmawiamy także o idei domów na drzewach, wykorzystywanych coraz śmielej przez architektów, i wspólnie zastanowimy się, dlaczego są tak lubiane? Na koniec stworzymy własne i nietuzinkowe makiety mniej i bardziej zwariowanych domów, będące odpowiedzią na problemy współczesnego miasta. Efektem działań dzieci będą m.in. makiety współczesnego miasta.
Warsztat przygotowany jest w oparciu o książkę D.O.M.E.K wydawnictwa Dwie Siostry oraz
o architekturę Starego Miasta. Dobra zabawa gwarantowana!
Magdalena Garczarczyk – architekt krajobrazu, animator, pedagog, a także pasjonatka działań współtworzonych wraz z dziećmi. Organizuje warsztaty i wydarzenia przyrodnicze, kulinarne, z zakresu edukacji przestrzennej dla dorosłych oraz dla dzieci. Sieje, sadzi, buduje, projektuje i namawia do przejścia na zieloną stronę życia.
Anna Gałecka-Drozda - architekt krajobrazu, pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Autorka
i współautorka publikacji dotyczących systemów zieleni miejskiej oraz otwartego krajobrazu kulturowego. W swoim dorobku posiada liczne opracowania dokumentacji projektowych dotyczących założeń zieleni w różnej skali, w tym także tych zabytkowych.
zapisy / informacje: joanna.tekla@arsenal.art.pl, tel.:61 852 9501
wstęp wolny