środa, 24 lipca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

Stary Rynek 6, 61-772 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

DIORAMA. MINIŚWIAT
warsztaty z cyklu „Rodzinne spotkania ze sztuką”
27.01.2024, g. 11.00-13.00

ZAPISY ZAMKNIĘTE

Diorama to przestrzenna kraina, miniświat zamknięty w ramach, które posiadają aż trzy wymiary: szerokość, wysokość i głębokość. Diorama nie jest obrazem i nie jest makietą, ale czymś pomiędzy. Jest ekspozycyjna, obiecuje przestrzeń, lecz jej w pełni nie daje.

Z wykorzystaniem tej techniki można jednak, w małym formacie, stworzyć niezwykle wiele: światy dziwne i tajemnicze w różnej skali, minipokoje, pejzaże i miejskie widoki. To szansa na niezwykłe spotkania w odwróconych proporcjach; czegoś, co jest zwykle wielkie z czymś, co jest malutkie. Diorama może zawierać w sobie malarstwo, rzeźbę, korzystać z wszelkich technik i materiałów. Jest scenografią zamkniętą w pudełku.

Nasze dioramy mogą być recyklingowe, szalone, karnawałowe. Na miejscu dostępne będą pudełka oraz różne materiały, w tym recyklingowe obiekty. Zachęcamy także uczestników do zabrania własnych elementów: figurek, piórek, elementów zabawek, patyczków, które będą mogli wkomponować w swoje prace. Może to być wszystko, co tylko przyjdzie Wam do głowy!


prowadzenie: Ewa Lewandowska

zapisy: joanna.tekla@arsenal.art.pl