poniedziałek, 27 maja dzisiaj nieczynne
Galeria Miejska Arsenał

ul. Szyperska 2/6-8, 61-754 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

CZYTOWARTOŚCIOWE FERIE
półkolonie w Galerii Miejskiej Arsenał
12-23.02.2018

Czym są wartości w życiu młodego człowieka, jakimi wartościami powinniśmy się kierować, jak je odnaleźć oraz jak wykorzystać je w działaniu? Odpowiedzi na te pytania postaramy się znaleźć w czasie warsztatów Czytowartościowe ferie. Są takie systemy, którymi kierujemy się w życiu, nazywają się one systemami wartości. W dzisiejszych czasach często mówi się o kryzysie wartości. Kryzys ten może wynikać z braku czasu na chwilę rozmyślań, refleksji nad tym, co jest dla nas cenne, co nas kształtuje jako człowieka. Czas ferii zimowych będzie momentem odpoczynku i spokoju, w którym zastanowimy się nad tymi ważnymi pytaniami. Zachęcimy Was do refleksji nad wartościami, które wydały się nam ważne w życiu zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Wstęp bezpłatny, zapewniamy potrzebne materiały i drobny poczęstunek.


Filip Brzyski - Związany z Czytogruszką od pierwszych dni jej funkcjonowania. Absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na Wydziale Edukacji Artystycznej ze specjalizacją artystyczną – Rzeźba i Działania Przestrzenne. Czynny rzeźbiarz, ceramik, założyciel marki BRZYSKI, twórca scenografii do spektakli teatru Automaton jak również w ostatnim czasie współtwórca scenografii do opery „Pagliacci” Giannio-Schicchiego – wystawianej na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu. Marzyciel, uwielbia pracę z dziećmi, nie straszne mu nawet zabawy z błotem podczas wakacyjnych półkolonii. Nieustająco poszukuje w świecie inspiracji do niezapomnianych spotkań warsztatowych.

Zofia Brzyska - Współtwórczyni Czytogruszki. Absolwentka UAM w Poznaniu na Wydziale Studiów Edukacyjnych. Ukończyła również Liceum Muzyczne w Poznaniu w klasie fortepianu. Współtwórczyni projektu Artystycznego Warsztatu Dziecięcej Twórczości „Księgaręka” w Poznaniu. Pasjonatka Norweskich fiordów, jak również ciszy podwodnego świata. W swych działaniach docenia rolę chaosu i spontanicznej energii dziecięcej.


prowadzenie: Czytogruszka

I turnus dla dzieci 6-9 lat: 12.02 – 16.02, od poniedziałku do piątku w godz.: 9:00-12:00

II turnus dla dzieci 10-13 lat: 19.02 – 23.03. od poniedziałku do piątku w godz.: 9:00-12:00

O przyjęciu na półkolonie decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacje/ Zapisy: 61 852 95 01 joanna.tekla@arsenal.art.pl