piątek, 14 czerwca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

ul. Szyperska 2/6-8, 61-754 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Czy można ukraść słowo, czyli rzecz o mozaice
warsztaty z cyklu "Rodzinne spotkania ze sztuką"
24.02.2024, g. 11.00-13.00

ZAPISY ZAMKNIĘTE

Podczas warsztatów dzieci zapoznają się z pierwotnym znaczeniem słowa mozaika, które określa sztukę dekorowania powierzchni wzorami wykonanymi z ciasno ułożonych, zwykle różnokolorowych, małych kawałków kamienia, szkła, płytki lub muszli. Uczestnicy zaprojektują, a następnie skomponują własne mozaiki. Ich elementy będą przez nich następnie nakładane na przygotowaną powierzchnię i mocowane za pomocą kleju. *

Wnikliwość artystyczna jest kluczem zarówno do tworzenia, jak i docenienia mozaiki, a techniczne aspekty tej sztuki wymagają szczególnej uwagi. Nasz współczesny język zmienił pierwotne znaczenie słowa, w pewnych przypadkach doprowadzając do niemałego bałaganu.
Często słyszymy słowo „mozaika” odnoszące się do płytek w supermarkecie, które z prastarą sztuką ręcznego obrabiania i rozmyślania nad materiałem nie mają nic wspólnego.

Podczas warsztatów dzieci, wraz z opiekunami, zaprosimy także do krótkiej gry – zastanowimy się,  czy tym samym „imieniem” można nazwać dwa różne przedmioty oraz co z tego wyniknie.

*UWAGA: Prace będzie trzeba zostawić po warsztatach w Galerii, abyśmy mogli je dla Was zafugować! Będzie je można odebrać w kolejnym tygodniu w księgarni.


prowadzenie: Justyna Budzyn

zapisy: joanna.tekla@arsenal.art.pl

zapisy od 1.02.2024, prosimy o terminowe wysyłanie zgłoszeń