niedziela, 23 czerwca otwarte 12 — 16
Galeria Miejska Arsenał

Stary Rynek 6, 61-772 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Czy Kitku wolno do nieba? Zwierzęta i emocje w memach internetowych
7.12.2017

Warsztaty i prezentacja dla młodzieży i dorosłych

Internet jest medium tworzonym przez ludzi i dla ludzi. Jednak zaskakująco dużo miejsca zajmują w nim zwierzęta – ulubieni bohaterowie memów, animowanych GIF-ów i wiralowych filmów. Stare internetowe przysłowie mówi, że „w Sieci wszystko staje się lepsze po dodaniu kota”, lecz nie dzieje się tak tylko dlatego, że jest to zwierzę odbierane jako szczególnie urocze i od wieków bliskie człowiekowi.

Cytowane powiedzenie nie odnosi się zresztą tylko do kotów. Użytkownicy posługując się wizerunkami wielu różnych zwierząt, kreując je na świadome podmioty i dubbingując, komunikują bardzo wiele, często osiągając zaskakujące rezultaty uboczne (np. terapeutyczne).

W trakcie godzinnych warsztatów uczestnicy wezmą udział w kilku eksperymentach i ćwiczeniach, dzięki którym będą mogli przekonać się, czy i na ile wizerunki zwierząt mogą być efektywnym medium komunikowania emocji i zarazem ich regulatorem.

Na spotkanie złożą się prezentacja oraz warsztaty. Prowadzące przedstawią kilka hipotez dotyczących tego, czym są memy internetowe i jaką rolę pełnią w komunikacji zapośredniczonej komputerowo. Zaprezentują też pokrótce, w jaki sposób w cyberkulturze wykorzystywane są wizerunki zwierząt. Na koniec zapoznają uczestników z kilkoma zwierzęcymi bohaterami popularnych memów: psem Gabe`em, gorylem Harambe, kotem Paczaczem, Piesełem czy Małpą Polakiem.

prowadzenie: Magdalena Kamińska i Emilia Stachowska

wstęp wolny