poniedziałek, 15 lipca dzisiaj nieczynne
Galeria Miejska Arsenał

Stary Rynek 6, 61-772 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Cykl spotkań autorskich z fotografami, biorącymi udział w wystawie „Eksploracje. Między naukowością a topografią”

Terminy: 15 listopada (niedziela) 2015, godz. 13:00; 24 listopada (wtorek) 2015, godz. 18:00; 25 listopada (środa) 2015, godz. 18:00

Miejsce: Galeria Miejska „Arsenał” w Poznaniu

W trakcie trwania 9. edycji Biennale Fotografii odbędą się trzy spotkania z fotografami, których prace prezentowane będą w Galerii Miejskiej „Arsenał”, na jednej z trzech głównych wystaw Biennale: „Eksploracje. Między naukowością a topografią”. W ramach cyklu odbędą się spotkania z Piotrem Zbierskim, Waldemarem Śliwczyńskim i Maciejem Fiszerem, a poprowadzi je kurator wystawy, fotograf i propagator sztuki fotografii – dr Sławomir Tobis.

Cykl spotkań organizowany jest przez Radę Osiedla Poznań – Stare Miasto we współpracy z Centrum Kultury Zamek i Galerią Miejską „Arsenał” w Poznaniu. Dla uczestników spotkań przewidziane są bezpłatne pakiety informacyjne o Biennale Fotografii oraz pamiątkowe fotograficzne upominki związane z tematyką każdego z wydarzeń.

Udział w spotkaniu jest też okazją do obejrzenia mieszczących się w Galerii Miejskiej „Arsenał” wystaw, wchodzących w skład Biennale Fotografii, które prezentowane będą we wszystkich salach ekspozycyjnych w Galerii oraz w Fotoplastykonie Poznańskim.

Wstęp wolny.

---

Piotr Zbierski, „Dokument wewnętrzny

Termin: 15 listopada (niedziela) 2015, godz. 13:00

Miejsce: Galeria Miejska „Arsenał” w Poznaniu

Podczas spotkania autor zaprezentuje swoje ostatnie cykle fotograficzne. Omówi również metody pracy oraz dokumentację przestrzeni z kolejnych wystaw. Piotr Zbierski skupi się także na zagadnieniach związanych z osobistym dokumentem i wyjaśni techniczne niuanse powstawania swoich obrazów.

 

Waldemar Śliwczyński, „Fotograf wielkiego formatu

Termin: 24 listopada (wtorek) 2015, godz. 18:00

Miejsce: Galeria Miejska „Arsenał” w Poznaniu

Autor opowie o realizacji projektu „808,2 km”, poświęconego Warcie i wpływowi ludzi na krajobraz rzeki oraz jej okolic. Zademonstruje kamerę wielkoformatową 5x7”, która posłużyła mu do wykonania zdjęć. Pokaże również klasyczne oraz niestandardowe zastosowania wykorzystywanej kamery.

 

Maciej Fiszer, „Pod skórą. Sceny z życia zwierząt

Termin: 25 listopada (środa) 2015, godz. 18:00

Miejsce: Galeria Miejska „Arsenał” w Poznaniu

Maciej Fiszer, w trakcie spotkania, zaprezentuje swoje doświadczenia artystyczne, zebrane podczas wieloletniego projektu, poświęconego fotograficznemu dokumentowaniu społecznego zachowania hodowlanych zwierząt gospodarskich. Omówi trudności w fotografowaniu i sposoby ich pokonywania. Przedstawi wskazówki do postępowania z nietypowymi – zwierzęcymi – modelami przed obiektywem.