czwartek, 13 czerwca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

ul. Szyperska 2/6-8, 61-754 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Co z tą bielą?
warsztaty rodzinne
8.12.2018, 11.00-13.00

Zapraszamy na kolejne z cyklu sobotnich warsztatów rodzinnych – Rodzinne spotkania ze sztuką. Odbywają się one raz w miesiącu, w godzinach 11:00 – 13:00, adresowane są  do dzieci w wieku 5-10 lat; wraz z opiekunami. Spotkania prowadzone są za każdym razem przez innego artystę/edukatora.

W grudniu zaprosiliśmy do współpracy Filipa Brzyskiego, znanego już m.in. z prowadzenia zajęć w ramach Mini Festiwalu Rysunku Dziecięcego, który cieszył się dużym powodzeniem. Dzieci, wraz z opiekunami, twórczo spędzą czas w przestrzeni galerii, biorąc udział w zaplanowanych dla nich działaniach plastycznych.

Dzieci, gdy tylko kalendarz ogłosi nadejście grudnia, wyczekują kolejno Mikołaja, gwiazdki i śniegu. Te elementy składają się na zimowy czas. Grudzień i biel – od razu w myślach mamy śnieg, ale czy tylko? Choć zapewne fizycy mają na ten temat najwięcej do powiedzenia, artyści również mają w tym względzie spore doświadczenie. Sprawdźmy zatem sami, co z tą bielą. W trakcie warsztatów wspólnie będziemy tworzyć obrazy na bazie bieli i jej pochodnych.


Filip Brzyski – czynny rzeźbiarz, ceramik, założyciel marki BRZYSKI, twórca scenografii do spektakli teatru Automaton, również w ostatnim czasie współtwórca scenografii do oper Pagliacci i Gianni Schicchi – wystawianych na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu. Absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na Wydziale Edukacji Artystycznej ze specjalizacją artystyczną – Rzeźba i Działania Przestrzenne. Marzyciel, uwielbia pracę z dziećmi, niestraszne mu nawet zabawy z błotem podczas wakacyjnych półkolonii. Nieustająco poszukuje w świecie inspiracji do niezapomnianych spotkań warsztatowych.


Zapraszamy dzieci w wieku 5 – 10 lat wraz z opiekunami

czas trwania: 120 minut

prowadzenie: Filip Brzyski

wstęp wolny

informacje / zapisy: joanna.tekla@arsenal.art.pl,  tel. 61 852 9501