czwartek, 20 czerwca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

Stary Rynek 6, 61-772 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Bracia Oleś z gośćmi

Koncerty organizowane przez Galerię Miejską Arsenał
3 – 5 sierpnia
wstęp wolny

BRACIA OLEŚ z zaproszonymi przez siebie gośćmi

3 sierpnia, godz. 20.00 – Monk
BRACIA OLEŚ & MACIEJ GRZYWACZ (gitara)
4 sierpnia, godz. 20.00 – Sefardix
BRACIA OLEŚ & JORGOS SKOLIAS (wokal)
5 sierpnia, godz. 20.00 – Ahead Trio plays KOMEDA
BRACIA OLEŚ & CHRISTOPHER DELL (wibrafon)

MARCIN OLEŚ (kontrabasista) i BARTŁOMIEJ BRAT OLEŚ (perkusista) – od ponad dziesięciu lat komponują autorską muzykę, której głównym punktem odniesienia jest jazz. Są twórcami autorskich projektów oraz towarzyszą wielu sławnym jazzmanom z całego świata, tworząc "rytmiczny dream team", jak napisał o nich niemiecki magazyn JazzZeitung.

Monk to trzech znakomitych improwizatorów grających muzykę jednego z największych geniuszy muzyki jazzowej, Theloniousa Monka. W 2012 roku przypada 30 rocznica śmierci wybitnego pianisty i kompozytora.

MACIEJ GRZYWACZ – gitarzysta, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Muzycznej w Monachium. Współpracuje z zespołami, pracuje jako muzyk sesyjny, brał również udział w nagraniach muzyki filmowej i teatralnej.

Sefardix to klimatyczna fuzja muzyki żydowskiej, jazzu, metafizycznych wokaliz rodem z Azji i instrumentalnej wirtuozerii pełnej kulturowych odniesień.

JORGOS SKOLIAS jest muzykiem poszukującym nie tylko indywidualnej formuły na zastosowanie głosu ludzkiego w muzyce, ale również inspiracji w bluesie, jazzie, rocku oraz w muzyce etnicznej, od Grecji poprzez Afrykę do Indii.

Ahead Trio tworzy muzykę na granicy stylistyk, bazującą zarówno na tradycji jazzu, jak i zdobyczach muzyki współczesnej, traktując obie te formy jako punkt wyjścia do oryginalnych, autorskich kompozycji.

CHRISTOPHER DELL – jeden z najbardziej kreatywnych improwizatorów na niemieckiej scenie muzycznej. Absolwent prestiżowych uczelni w Rotterdamie, Berklee i Kaiserslautern, laureat nagrody Gary Burtona, Deutche Schallplattenpreis i wielu innych. Wibrafonista jazzowy i kompozytor muzyki współczesnej.