czwartek, 20 czerwca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

Stary Rynek 6, 61-772 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

ARSENAŁ FILMÓW – CYKL DOKUMENTÓW O ARTYSTACH

Ona – śliczna, ciekawa świata, zafascynowana sztuką, szesnastoletnia uczennica moskiewskiego gimnazjum, pochodząca z inteligenckiej rosyjsko-niemieckiej rodziny.

On – młody polski oficer walczący w armii carskiej, którego wojskowa kariera legła w gruzach zaraz po tym, jak doznał dotkliwych ran na wojennym froncie. Ich drogi spotykają się w szpitalu, gdzie Katarzyna udziela się jako wolontariuszka… Chciałoby się powiedzieć: historia rodem z dużego ekranu!

Wszystkich chcących poznać dalsze losy artystycznej pary, których tło stanowią burzliwe dzieje I połowy XX wieku, zapraszamy na pokaz dokumentu „Niebieskie kwiaty. Film o miłości Katarzyny Kobro i Władysława Strzemińskiego” (reż. Tadeusz Król, 2011 r.).

Po projekcji odbędzie się spotkanie z Małgorzatą Czyńską – autorką książki pt. „Kobro. Skok w przestrzeń” (2015 r.), a także publikacji „Najpiękniejsze. Kobiety z obrazów” (2014 r.) oraz „Kobiety Witkacego. Harem metafizyczny” (2006 r.). Historyk sztuki i dziennikarka współpracująca z „Wysokimi Obcasami” opowie o parze awangardowych artystów. Serdecznie zapraszamy!