W sobotę 1 grudnia Galeria Miejska Arsenał włącza się, obok takich instytucji, jak The Broad, Los Angeles; Museum of Contemporary Art, Chicago czy Casco w Utrechcie, w obchody Światowego Dnia AIDS. Pokażemy filmy z archiwum Visual AIDS i podyskutujemy o wirusie HIV w Polsce. Poruszymy tematy związane ze stygmatyzacją osób żyjących z HIV i wynikającą z niej ich prekaryzacją, zdekonstruujemy mity, które narosły wokół choroby i postaramy się wyleczyć nas wszystkich z HIVokryzji. Oddamy głos grupom najbardziej narażonym na brak strukturalnej pomocy w przeciwdziałaniu i leczeniu HIV/AIDS, czyli osobom o prekarnym statusie, mniejszościom etnicznym i seksualnym, a także grupie osób w średnim wieku, które bagatelizują możliwość zakażenia. Uznając, że najbardziej niebezpiecznymi chorobami są niewiedza i milczenie, postaramy się znaleźć na nie antidotum.
Pokaz filmów z archiwum Visual AIDS dotyczących działalności takich grup, jak: ACT UP NY, Positive Women’s Network, Sero Project, The SPOT, Tacoma Action Collective i VOCAL NY; z wprowadzeniem artystki i aktywistki Karoliny Kubik z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
Prezentacja polskiej kampanii społecznej HIVokryzja. Wyleczymy się.
Dyskusja z udziałem: Agaty Kwiatkowskiej z Fundacji Edukacji Społecznej, lek. med. Tomasza Rojewskiego oraz aktywisty grupy Stonewall, zakonnicy Sióstr Nieustającej Przyjemności – Pawła Ziemby.
Moderacja: Zofia nierodzińska, Jacek Zwierzyński