monday, 15 july closed today
Municipal Gallery Arsenał

Stary Rynek 6, 61-772 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Opening hours:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Polecamy!

Artystko, twórco, aktywisto, animatorze_rko kultury, osobo wrażliwa na to co dzieje się dookoła, bądź krytycznie nastawiona do kierunku w którym zmierza świat – czuj się zaproszony_a do udziału w kolejnej edycji projektu SĄSIEDZTWO – granice bliskości.

Już po raz drugi spotkamy się w SCENIE ROBOCZEJ – Centrum Rezydencji Teatralnej, mieszczącej się na styku trzech dzielnic: Jeżyc, Łazarza i Grunwaldu, z których mieszkańcami postaramy się nawiązać kontakt i wspólnie stworzyć nową jakość bliskości. Rozejrzymy się po okolicy, zastanawiając nad pojęciem sąsiada, w kontekście zauważalnego w ostatnim czasie wzrostu zachowań ksenofobicznych, niechęci względem nowych, 'innych' mieszkańców polskich miast – migrantów i migrantek, których liczba –
nie tylko w Poznaniu – regularnie wzrasta.

Wielokulturowa integracja twórców i mieszkańców ma na celu doprowadzenie do działań
w przestrzeni publicznej, które złamią znane nam kategorie twórcze i społeczne. Narzędzia z zakresu visual designu, performance, art.team.work i pogłębionego research-u staną się naszą podstawą do twórczych realizacji.

Zakwalifikowane 10 osób weźmie udział w zajęciach  w ramach Sąsiedztwa oraz otrzyma dotację na realizację swoich prac. Na aplikacje czekamy do 17 października.

Kuratora: Agnieszka Różyńska

Produnenta: Aleksandra Kołodziej

Komunikacja projektu: Paulina Piórkowska

Na aplikacje czekamy do 17 października. Więcej informacji | formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej  www.scenarobocza.pl

FB: https://www.facebook.com/events/899785883505816/